Results 2016

Last updated 12/01/17

Latest parkrun results: www.parkrun.com

View previous year –  2013 / 2014 / 2015

Suffolk Grand Prix SCAA page

Team Results

DATE EVENT TEAM POSITION TOTAL TEAMS

13 November

STOWMARKET SCENIC 7 Tony Bacon, Westley Walker, Craig Sisson 3rd Male Team

17 July

EKIDEN RELAY WOODBRIDGE HAVERHILL HURRICANES

5

72

HAVERHILL JOGGING BOTTOMS

38

72

HAVERHILL FAST AND FURIOUS

40

72

HAVERHILL HARD SKIN AND BLISTERS

43

72

HAVERHILL PACE MAKERS

51

72

HAVERHILL HOTSHOTS

62

72

HAVERHILL ACHILLES HEELS

66

72

HAVERHILL BLUE RINSE BLAZERS(50+)

15

17

HAVERHILL ROOKIE ROCKETS (U11)

9

14

HAVERHILL JELLY TOTS (U11)

10

14

3 July

NEWMARKET 10K Kirsty Millard, Cheryl Trundle, Teresa Franklin 1st Female Team!

20 March

STOWMARKET HALF MARATHON Siobhan Dockerill, Mary-Ann Mosely, Cheryl Trundle 1st Female Team!
Martin Lawrence, Gareth Thomas, Dan Knight 3rd Male Team

6 March

SUFFOLK WINTER LEAGUE FINAL STANDINGS HRC A COMBINED

8

17

HRC B COMBINED

10

14

HRC A WOMEN

10

17

HRC B WOMEN

10

13

HRC A MEN

8

17

HRC B MEN

10

13

6 March

BURY CROSS COUNTRY HRC A COMBINED

7

17

HRC B COMBINED

6

13

HRC A WOMEN

11

15

HRC B WOMEN

7

11

HRC A MEN

7

15

HRC B MEN

5

11

21 February

BUNGAY CROSS COUNTRY HRC A COMBINED

10

16

HRC B COMBINED

11

12

HRC A WOMEN

9

16

HRC B WOMEN

8

11

HRC A MEN

9

13

HRC B MEN

11

11

17 January

STOWMARKET CROSS COUNTRY HRC A COMBINED

7

17

HRC B COMBINED

7

14

HRC A WOMEN

6

17

HRC B WOMEN

10

13

HRC A MEN

6

17

HRC B MEN

8

13

The PB league

Name “Personal Bests” so far this year
Yusuf Firat

20

Lee Brown

17

Marc Benson

12

Simon Wallis

11

Neil Mustoe

10

Gareth Thomas

9

Clare Everitt

9

David Percy

8

Tony Bacon

8

Kevin Millard

8

Bill Banner

8

Teresa Franklin

8

Dan Knight

7

Elliott Bliss

7

Cheryl Trundle

7

Peter Miller

7

Craig Sisson

6

Michelle Gardner

6

Glenn Fruish

6

Michael Gilbert

6

Grace Judge

5

Karen Grant

5

David Mansfield

5

Melanie Mansfield

5

Nicholas Clay

5

Sarah Miller

5

Louisa Zioui

4

Jo Hammond

4

Karina Hunt

4

Stacey Marshall

4

Paul Sherritt

4

Stuart Shepherd

4

Joanne Vickery

4

Westley Walker

4

Gemma Evans

3

Andrew Bell

3

Louise Cousins

3

Freya Rootes

3

Laurie Love

3

Robert Wigmore

3

Kirsty Millard

3

Sarah Lynch

3

Niall Baragry

3

Jed Randall

3

Victoria Ives

3

Carol Bliss

3

Frances Williams

3

Andrew Martin

3

Ian Elden

3

Shirley Fowler

3

Howard Bliss

2

Alex Berndt

2

Claire Lister

2

Liam Jamieson

2

Mary Ann Moseley

2

Charlotte Acheson

2

Amanda Freemantle

2

Ruth Bayne

2

Anna Garner

2

Sam Scroggie

2

Andy Palmer

2

Dawn Dixon

2

Theresa Jones

2

Nicola Edmead

2

Lena Wright

2

Jordan Barfield

2

Nicole Sisson

2

Rhea Emillie

2

Ana Garcia

2

Ioulian Iordanov

2

Brigitte Heard

2

Kym Cromarty

2

Beverley Reynolds

2

Chris Gilbert

1

Helen Keefe

1

Marcus Macnamara

1

Sian-Marie Lucas

1

Mathew Cowell

1

James Briggs

1

Helen Spooner

1

Deborah Slater

1

Simon Pagram

1

Siobhan Dockerill

1

Graham Dixon

1

Emma Boulton

1

Paul Krause

1

Roger Westrope

1

Meghan Bushell

1

Rachel Darvill

1

Joan Nevin

1

Paul Brough

1

Martin Lawrence

1

Gavin Taylor

1

Susie Covey

1

Sirkka Love

1

Melanie Catten

1

Peter Brunning

1

Zoe Chapman

1

Callum Stewart

1

Nicky Milner

1

Andy Barber

1

Gabrielle Clarke

1

Wendy Aldhouse

1

Sandra Hiscox

1

Philip Jarvis

1

Ellen Williams

1

Kelly Mepham

1

Individual results for club members

Club members competing in any race on our fixture list will see their results automatically recorded, unless they request otherwise. Please ensure you enter as an HRC affiliated runner so your result will be picked up.

If you have any results from other races that you would like recorded, please use the form at the bottom of the page. You can also use this form to advise of any incorrect PB recording.

DATE EVENT NAME TIME

PB?

POSITION

CAT

31-Dec

ELY NYE 10K Craig Sisson

0:38:34.1

21

Trevor Bunch

0:39:08.9

29

3RD MV40
Andrew Martin

0:40:39.4

49

Kirsty Millard

0:45:54.2

142

Karen Martin

0:49:24.7

218

Teresa Franklin

0:55:40.8

393

Jo Vickery

1:05:01.0

537

Sandra Hiscox

1:05:01.0

538

27-Dec

BUNTINGFORD 10 Tony Bacon

01:04:00

40

Simon Wallis

01:12:20

105

Andy Barber

01:12:42

107

David Percy

01:14:03

118

Marc Benson

01:24:06

230

Shirley Fowler

01:29:26

301

Joanne Rosenwold

01:43:01

415

26-Dec

WITHAM BOXING DAY 5 Westley Walker

0:31:17

28

Mark White

0:32:26

47

18-Dec

DAWN TO DUSK ULTRA Yusuf Firat

6:32:42

10

(ran 52km)
Horace Shuriah

6:32:42

24

(ran 50km)

11-Dec

OLYMPIC PARK 5K Shirley Fowler

0:27:32

93

Joanne Rosenwold

0:29:52

138

11-Dec

BECCLES TURKEY TROT 10M Trevor Bunch

1:04:11

PB

32

Craig Sisson

1:04:12

PB

33

4-Dec

WOODBRIDGE CROSS COUNTRY Michael Gilbert

26.34

8

Andrew Bell

28.03

16

Trev Bunch

29.08

37

Andy Barber

31.45

98

Yusuf Firat

32.20

119

Graham Dixon

39.03

281

Sirkka Love

40.36

313

3RD FV60
Teresa Franklin

40.40

315

Paul Sheritt

41.19

330

Hayley Wilson

41.42

336

Dawn Dixon

47.29

386

Dave Greenham

47.48

388

Phil Jarvis

50.01

402

4-Dec

BEDFORD HALF MARATHON Jack Tappin

1:49:02

427

3-Dec

OLYMPIC PARK 10K Yusuf Firat

0:41:44

48

2ND MV50
Paul Sherritt

0:52:56

220

Paul Brough

0:53:40

241

27-Nov

BASS BELLE 10M Westley Walker

1:04:21

PB

18

Andy Barber

1:09:06

47

Simon Wallis

1:10:41

PB

53

26-Nov

FESTIVE FOREST 10K Sirkka Love

0:58:50

11

1st V60
Natalie Lewis

1:04:18

29

1st V45
Claire Walker

1:04:18

30

Sarah Miller

1:13:59

65

1st U23
Teresa Franklin

1:17:20

80

Jo Vickery

1:17:21

81

Sandra Hiscox

1:17:21

82

Beverley Reynolds

1:17:21

83

Philip Jarvis

1:17:21

84

Ellie Carpenter

1:23:19

95

Stacey Marshall

1:23:20

96

Annette Hall

1:28:19

102

Karina Hunt

1:28:29

103

Sarah Jarvis

2:02:46

108

Zoe Chapman

2:02:47

109

26-Nov

FESTIVE FOREST HALF MARATHON Alison Austin

2:16:34

50

Mark White

2:40:05

86

Yusuf Firat

2:40:12

87

Ruth Bayne

2:40:40

88

20-Nov

VALENCIA 10K Kirsty Millard

0:47:04

1177

Kevin Millard

0:48:17

1733

20-Nov

HADLEIGH 5 Yusuf Firat

0:33:37

PB

8

1ST MV50
Mark White

0:33:37

9

Mary Ann Tuli

0:36:07

20

3RD FEMALE

20-Nov

HADLEIGH 10 Craig Sisson

1:06:08

20

Bill Banner

1:15:33

70

20-Nov

HADLEIGH FUN RUN Edward Moseley

0:08:00

12

2ND U8

20-Nov

ST NEOTS HALF MARATHON Ann-Louise Salt

1:40:55.9

288

Karen Martin

1:52:13.0

552

Jack Tappin

1:53:41.6

575

Shirley Fowler

1:57:25.7

669

Michael Hodson

2:03:52.6

813

Mark Carpenter

2:03:52.7

814

Peter Brunning

2:12:52.4

945

13-Nov

STOWMARKET SCENIC 7 Tony Bacon

0:43:38

PB

8

Westley Walker

0:44:39

17

Craig Sisson

0:45:48

25

Lee Brown

0:47:57

PB

43

Kevin Millard

0:56:56

170

Karen Martin

0:57:07

175

James Briggs

1:05:42

304

Helen Spooner

1:10:57

365

13-Nov

STEBBING 10M Michael Banner

1:13:52

77

Marcus MacNamara

1:25:09

201

Sil Clay

1:25:19

203

Allison Austin

1:30:20

275

Claire Walker

1:32:33

307

David Mansfield

1:36:19

358

Carol Bliss

1:37:41

366

Melanie Mansfield

1:37:48

370

Karen Grant

1:38:25

374

Wendy Aldhouse

1:42:29

390

13-Nov

ISTANBUL MARATHON Peter Miller

3:09:09

PB

73

Yusuf Firat

3:37:41

241

Sarah Miller

4:41:11

PB

1013

Stephen Miller

5:10:51

1289

13-Nov

ISTANBUL 15K Sam Hartshorn

1:36:09

2210

Debbie Hartshorn

1:36:10

2211

6-Nov

STEVENAGE HALF MARATHON Jack Tappin

1:48:27

199

6-Nov

HISTON BONFIRE BURN 10K Westley Walker

0:38:50

PB

21

Jo Vickery

0:59:55

PB

638

Beverley Reynolds

0:59:55

PB

639

Meghan Bushell

0:59:56

640

Sandra Hiscox

0:59:56

642

6-Nov

BURE VALLEY 10m Lee Brown

1:09:23

PB

33

6-Nov

LODE HALF MARATHON Kelly Mepham

1:33:51

14

3RD FEMALE
Neil Mustoe

1:42:40

PB

43

Marc Benson

1:46:33

56

Kym Cromarty

1:46:56

PB

58

2ND FV40
Yusuf Firat

1:46:56

59

6-Nov

LODE FUN RUN Tony Bacon

0:18:30

1

1ST OVERALL!
Karina Hunt

0:34:29

30-Oct

FRAMLINGHAM CROSS COUNTRY Mat Bigley

0:26:03

7

1ST MV40
Andrew Bell

0:26:20

10

Trevor Bunch

0:29:23

46

Tony Bacon

0:30:09

58

Andy Barber

0:31:28

92

Mark White

0:31:53

102

Jamie Randall

0:37:04

223

Ivan Layzell

0:40:01

278

Paul Sherritt

0:41:41

311

Sirkka Love

0:41:54

322

Hayley Wilson

0:46:37

390

30-Oct

FRAMLINGHAM CROSS COUNTRY JUNIOR Juliet Bigley

0:13:25

78

30-Oct

FRAMLINGHAM CROSS COUNTRY FUN RUN Jed Randall

0:01:44

1

1ST OVERALL!
Moses Bigley

0:03:26

66

30-Oct

FENLAND 10 Lee Brown

1:10:49

PB

89

30-Oct

DUBLIN MARATHON Cheryl Trundle

3:33:05

2814

2ND FV60
Shirley Fowler

4:10:45

PB

8235

Theresa Jones

4:50:17

13155

Kirsty Millard

5:00:02

14528

Ruth Bayne

5:00:05

14531

Trudi Morrish

5:08:50

14314

29-Oct

BEACHY HEAD MARATHON Yusuf Firat

4:51:17

562

23-Oct

CHELMSFORD MARATHON Yusuf Firat

3:36:50

PB

134

Shirley Fowler

4:13:30

342

Simon Wallis

4:14:55

PB

348

Jack Tappin

4:24:19

388

Stuart Shepherd

4:24:36

PB

390

Joanne Rosenwold

4:55:48

498

15-Oct

THURLOW 5 Mat Bigley

00:28:17

1

Andrew Bell

00:29:30

2

Mark White

00:33:37

6

1ST MV40
Andy Barber

00:34:12

9

1ST MV45
Kevin Millard

00:38:23

PB

21

Andrew Martin

00:40:21

PB

24

John Nevin

00:41:14

27

1ST MV65
Brigitte Heard

00:44:00

PB

36

Nicholas Clay

00:46:59

41

1ST M17
Wendy Aldhouse

00:47:26

PB

42

Karen Smyth-Grant

00:48:01

44

1ST FV40
Sandra Hiscox

00:48:49

PB

46

1ST FV55
Ellen Williams

00:48:54

PB

47

1ST F17
Deborah Hartshorn

00:49:57

51

Philip Jarvis

00:49:58

PB

52

1ST MV55
Cheryl Claydon

00:51:00

56

Benjamin Boules

00:51:34

57

Karina Hunt

0:58:06

15-Oct

THURLOW 10 Westley Walker

01:08:29

15

Craig Sisson

01:08:45

16

Kelly Mepham

01:10:41

PB

23

2ND FEMALE
Lee Brown

01:14:46

36

Rachel Darvill

01:23:36

59

Teresa Franklin

01:25:09

PB

62

1ST FV50
Sil Clay

01:26:41

66

2ND FV50
Fran Williams

01:32:35

86

Paul Sherritt

01:33:27

PB

90

Steve Miller

01:36:17

93

Craig Ladley

01:41:01

100

David Greenham

01:42:18

102

Annabelle Thorp

02:05:15

114

15-Oct

TOWN & GOWN 10K Michael Gilbert

0:35:29

PB

10

Jack Tappin

0:47:47

309

Kym Cromarty

0:50:36

453

15-Oct

SAXON 5 MILE Yusuf Firat

0:34:07

PB

23

Bill Banner

0:35:36

PB

38

Mary Ann Tuli

0:36:20

44

1ST FV40
Neil Mustoe

0:37:18

PB

49

Marc Benson

0:38:43

PB

61

9-Oct

TIPTREE 10 Westley Walker

1:07:14

47

9-Oct

PETERBOROUGH HALF MARATHON Peter Miller

1:23:19

PB

161

Tony Bacon

1:27:54

PB

267

Craig Sisson

1:29:54

338

Yusuf Firat

1:30:08

PB

346

Andy Barber

1:31:24

371

Mark White

1:32:02

389

Lee Brown

1:36:14

PB

562

Cheryl Trundle

1:42:13

PB

949

David Percy

1:44:11

960

Marc Benson

1:44:11

PB

962

Simon Wallis

1:44:11

961

Mike Freed

1:46:44

1285

Craig Alexander

1:48:25

1523

Teresa Franklin

1:51:23

PB

1575

Andy Palmer

1:52:51

1765

Kirsty Millard

1:52:51

1767

John Nevin

1:53:02

1590

Sarah Miller

1:54:18

1539

Glenn Fruish

1:55:06

1822

Stuart Shepherd

1:56:20

1960

Lynne Owen

1:57:19

1990

Frances Williams

2:00:34

PB

2173

Cherilyn Lane

2:04:09

2586

Brigitte Heard

2:05:33

2443

Joanne Rosenwold

2:13:28

2866

Melanie Mansfield

2:16:44

3227

Victoria Ives

2:16:45

3226

Clare Everitt

2:23:20

PB

3465

Stephen Miller

2:23:20

3466

Michael Banner

2:23:21

3467

Meghan Bushell

2:24:50

3495

Sandra Hiscox

2:24:52

3497

Joan Nevin

2:25:27

3524

Michelle Gardner

2:30:11

3690

Amanda Freemantle

2:36:32

3859

Karina Hunt

2:45:36

4075

Gemma Evans

2:53:33

4150

Stacey Marshall

3:13:44

4231

2-Oct

ABINGTON 10K MICHAEL GILBERT

00:35:40

PB

5

ANDREW BELL

00:35:48

6

PAUL KRAUSE

00:39:27

24

CRAIG SISSON

00:40:15

33

MARK WHITE

00:40:27

39

LEE BROWN

00:41:35

PB

50

ANDY BARBER

00:41:36

PB

51

SIMON WALLIS

00:42:55

PB

67

DAN KNIGHT

00:43:43

75

MICHAEL BANNER

00:45:29

101

JAMIE RANDALL

00:45:32

104

MARC BENSON

00:46:39

PB

118

NEIL DARRACOTT

00:48:01

141

CHERYL TRUNDLE

00:48:08

145

1ST FV60
GLENN FRUISH

00:48:26

PB

148

KEVIN MILLARD

00:49:20

159

SARAH MILLER

00:49:57

PB

171

YUSUF FIRAT

00:49:58

172

JOHN NEVIN

00:49:47

174

ANDREW MARTIN

00:50:12

186

SIL CLAY

00:50:14

188

TERESA FRANKLIN

00:50:30

PB

196

BRIGITTE HEARD

00:52:13

PB

219

STEVE MILLER

00:53:05

232

PAUL BROUGH

00:54:17

253

JAMES BRIGGS

00:54:30

256

ELLIOTT BLISS

00:55:13

PB

264

CAROL BLISS

00:55:15

PB

265

NICOLE SISSON

00:55:42

276

DAVID MANSFIELD

00:55:54

PB

280

MARK CARPENTER

00:57:02

295

DAVID GREENHAM

00:57:13

298

GABRIELLE CLARKE

00:57:03

PB

299

NICHOLAS CLAY

00:57:25

PB

303

JOANNE ROSENWOLD

00:58:34

320

MELANIE MANSFIELD

00:58:40

PB

321

SANDRA HISCOX

00:59:58

340

BEVERLEY REYNOLDS

00:59:58

PB

341

CLARE EVERITT

01:00:25

349

HELEN SPOONER

01:03:22

372

DEBBIE HARTSHORN

01:03:38

373

JOAN NEVIN

01:05:16

391

KARINA HUNT

01:13:19

424

STACEY MARSHALL

01:17:32

PB

427

GEMMA EVANS

01:17:34

428

FIONA CHAPMAN

01:22:18

432

2-Oct

ABINGTON 2K Edward Moseley

0:09:50

PB

28

Stanley Martin

0:12:15

75

Karen Martin

0:12:16

76

Sian-Marie Lucas

0:14:02

112

1-Oct

OLYMPIC PARK 10K Yusuf Firat

0:40:19

PB

30

1ST MV50

25-Sep

LOCH NESS MARATHON Shirley Fowler

4:30:16

1476

25-Sep

SAFFRON WALDEN 10K Mat Bigley

0:35:16

2

1ST MV40
Westley Walker

0:39:50

13

Clare Everitt

1:05:45

157

25-Sep

FELIXSTOWE 10 Yusuf Firat

1:08:39

PB

23

2ND MV50
Mark White

1:10:09

29

Dan Knight

1:12:23

38

Michael Banner

1:13:50

49

Neil Mustoe

1:20:50

PB

96

Joan Nevin

1:25:36

125

1ST FV55+
John Nevin

1:55:45

303

18-Sep

IPSWICH HALF MARATHON Kym Cromarty

1:54:46

386

Frances Williams

2:09:20

PB

675

11-Sep

SWINESHEAD 10 Westley Walker

1:07:03

PB

16

11-Sep

GREAT NORTH RUN Sil Clay

01:58:52

10392

Meghan Bushell

02:04:42

13683

Teresa Franklin

02:17:36

20791

Joanne Vickery

02:17:44

PB

20854

Sandra Hiscox

02:21:45

23025

Gavin Tickner

02:26:38

25552

Carol Le Roy

02:26:38

25554

Phil Jarvis

02:35:47

29802

Sarah Jarvis

03:33:20

40314

11-Sep

GREATER CAMBRIDGE 10K Yusuf Firat

0:41:39

Lee Brown

0:42:00

PB

Paul Sherritt

0:52:42

Charlotte Stanley

0:59:48

Karina Hunt

1:10:45

PB

11-Sep

LANGHAM 10K Trevor Bunch

0:39:05

22

10-Sep

STOWMARKET GOLDEN MILE Tony Bacon

0:05:25

10

4-Sep

NORTHAMPTON HALF MARATHON David Percy

1:33:50

PB

59

Simon Wallis

1:36:47

PB

75

4-Sep

OUSE VALLEY MARATHON Shirley Fowler

4:49:47

57

Michelle Gardner

5:40:41

82

Fran Williams

5:46:51

87

Joanne Rosenwold

5:46:52

88

4-Sep

HARLOW 10 Yusuf Firat

1:11:30

PB

56

21-Aug

KIMBOLTON HALF MARATHON Andy Barber

1:33:43

64

7-Aug

HOAD HILL HALF MARATHON Peter Miller

1:41:38

5

Sarah Miller

2:25:40

96

Deborah Hartshorn

3:05:30

145

Stephen Miller

3:05:35

146

7-Aug

ST NEOTS 10K Tony Bacon

0:42:37

35

Cherilyn Lane

0:57:04

225

Fran Williams

0:58:36

250

6-Aug

OLYMPIC PARK 10K Paul Sherritt

0:54:23

187

5-Aug

WIBBLY WOBBLY LOG JOG Mark White

36:15

15

2ND MV40
David Percy

39:28

35

Jamie Randall

40:24

42

Michael Banner

40:57

47

Callum Lewis

43:01

59

Sarah Miller

45:54

81

Carol Le Roy

49:19

109

Sirkka Love

49:20

112

1ST FV60
Allison Austin

51:43

138

Natalie Lewis

51:56

140

Phil Jarvis

52:30

144

Joaquim Monteiro

52:31

145

Teresa Franklin

54:21

168

Michelle Gardner

54:21

169

Brigitte Heard

54:31

173

Charlotte Stanley

54:49

185

Kirsty Millard

54:48

186

Jo Vickery

55:52

195

Simon Pagram

56:29

199

Ruth Bayne

56:29

200

Sandra Hiscox

56:39

203

Jordan Barfield

58:12

213

Amanda Williams

1:10:21

243

Fiona Chapman

1:10:53

247

5-Aug

IPSWICH TWILIGHT 10K Yusuf Firat

41:03.9

48

Dan Knight

41:20.4

PB

56

Lee Brown

42:07.400

PB

78

Neil Mustoe

44:35.9

140

Marc Benson

47:48.0

PB

240

John Nevin

48:26.4

267

Neil Darracott

49:21.4

297

Clare Everitt

1:03:21.0

806

Henry Wilson

1:06:20.8

861

24-Jul

LITTLEPORT 10K WESTLEY WALKER

0:40:11

11

MARK WHITE

0:41:23

16

CRAIG SISSON

0:41:52

19

YUSUF FIRAT

0:43:10

22

SIMON WALLIS

0:46:12

29

MICHAEL BANNER

0:46:26

31

CHERYL TRUNDLE

0:48:30

40

3RD FEMALE

17-Jul

SUMMER BASH 5K Tony Bacon

0:19:42

1

1ST OVERALL!
Natalie Lewis

0:27:59

2ND FEMALE
Adam Everitt

0:32:29

Karina Hunt

0:33:37

Melanie Mansfield

0:36:35

Martin Lawrence

0:36:50

Craig Alexander

0:37:07

Deborah Slater

0:40:00

17-Jul

SUMMER BASH 10K Gabrielle Clarke

0:57:48

3RD FEMALE
Nicola Edmead

1:01:03

17-Jul

EKIDEN RELAYS 7.2K Callum Stewart

0:30:00

46

Neil Mustoe

0:32:37

73

Stuart Shepherd

0:38:04

133

Hayley Wilson

0:40:15

153

Gavin Tickner

0:41:06

158

Joanne Rosenwold

0:43:46

169

17-Jul

EKIDEN RELAYS 5K Gareth Thomas

0:18:45

26

Paul Krause

0:20:03

81

Siobhan Dockerill

0:21:20

141

Simon Wallis

0:22:28

195

Cheryl Trundle

0:22:54

219

Andrew Martin

0:24:24

272

Carol Le Roy

0:27:07

362

Ana Garner

0:27:30

373

Nicholas Clay

0:28:34

408

David Bray

0:28:42

414

Wendy Aldhouse

0:29:02

428

Robert Wigmore

0:29:13

431

Michelle Gardner

0:29:55

446

Elliott Bliss

0:30:30

463

Tracey North

0:32:29

497

Valerie Reader

0:36:08

519

Annette Hall

0:36:55

525

Fiona Chapman

0:40:42

534

17-Jul

EKIDEN RELAYS 10K Mat Bigley

0:36:27

15

3RD MV40
Michael Gilbert

0:37:00

19

Bryan Rootes

0:43:15

110

Yusuf Firat

0:44:05

122

Andy Barber

0:44:55

139

Yusuf Firat

0:46:05

158

David Percy

0:46:08

159

Lee Brown

0:46:48

182

Simon Wallis

0:47:38

199

Neil Darracott

0:51:49

275

Theresa Jones

0:54:28

301

Joanne Rosenwold

1:09:20

354

17-Jul

EKIDEN RELAYS 1.1M JUNIORS Jed Randall

0:07:17

45

Joshua Reader

0:08:07

92

Juliet Bigley

0:08:12

98

Freya Rootes

0:08:36

126

Jay Reader

0:09:15

154

Jess Abbey

0:09:16

156

Liannah Le Roy Tickner

0:09:57

176

Stanley Martin

0:10:46

186

10-Jul

WARE 10 Yusuf Firat

1:12:44

PB

28

10-Jul

FELSTEAD 10K Glenn Fruish

0:50:26

PB

251

Teresa Franklin

0:50:50

PB

266

Shirley Fowler

0:52:05

293

Brigitte Heard

0:54:25

326

Frances Williams

0:56:50

365

Michelle Gardner

1:00:17

PB

409

Phil Jarvis

1:00:37

412

Sandra Hiscox

1:01:07

415

3-Jul

NEWMARKET FUN RUN Jed Randall

0:03:19

2

3-Jul

NEWMARKET 10K Craig Sisson

0:40:33

14

Mark White

0:41:47

22

Yusuf Firat

0:42:00

24

Andy Barber

0:43:49

33

Dan Knight

0:43:58

34

David Percy

0:44:39

PB

39

Lee Brown

0:44:48

40

Bill Banner

0:45:07

42

Neil Mustoe

0:45:21

46

Simon Wallis

0:46:00

PB

48

Jamie Randall

0:46:46

53

Kirsty Millard

0:47:05

60

Cheryl Trundle

0:47:39

PB

66

1ST FV60
Kevin Millard

0:48:11

PB

71

Marc Benson

0:49:25

PB

79

Glenn Fruish

0:52:48

106

Barry Judge

0:53:10

110

Teresa Franklin

0:53:42

115

1ST FV50
Nicole Sisson

0:54:13

PB

119

Karen Martin

0:57:05

141

Melanie Catten

0:58:31

153

Anna Garner

0:59:21

158

Grace Judge

1:00:24

164

James Briggs

1:02:11

173

Sandra Hiscox

1:03:23

175

Clare Everitt

1:03:44

176

Phil Jarvis

1:05:43

185

Nicola Edmead

1:07:45

192

Cheryl Claydon

1:07:56

193

Joan Nevin

1:10:12

204

Stacey Marshall

1:19:38

217

2-Jul

OLYMPIC PARK 10K Gareth Thomas

0:39:41

PB

11

1-Jul

GREAT BENTLEY FRIDAY 5 Tony Bacon

0:30:51

PB

Craig Sisson

0:30:53

42

Westley Walker

0:31:06

PB

47

Lee Brown

0:33:12

PB

91

Nicole Sisson

0:41:16

PB

256

26-Jun

QUENDON & RICKLING 10K Bill Banner

0:45:32

15

26-Jun

STEEPLE BUMPSTEAD 10K Michael Gilbert

0:37:54

2

2ND OVERALL
Peter Miller

0:42:25

PB

9

Craig Sisson

0:43:40

15

Kelly Mepham

0:44:24

18

2ND FEMALE
Mathew Cowell

0:45:58

24

Andy Barber

0:46:29

25

David Percy

0:47:48

29

Melanie Catten

0:50:51

43

Stuart Shepherd

0:51:26

49

Roger Westrope

0:51:32

50

Marcus Macnamara

0:52:11

59

Neil Darracott

0:52:40

67

Glenn Fruish

0:53:34

76

Sarah Miller

0:55:17

PB

84

Kym Cromarty

0:55:28

86

Sil Clay

0:55:50

87

Paul Sherritt

0:57:35

95

Brigitte Heard

1:01:37

115

Carol Bliss

1:03:27

122

David Mansfield

1:03:45

123

Karen Grant

1:04:04

125

Jayne Hill

1:04:35

132

Victoria Ives

1:05:09

137

Melanie Mansfield

1:05:12

139

Ruth Bayne

1:05:16

140

Nicholas Clay

1:06:00

144

Elliott Bliss

1:06:06

145

Nicola Edmead

1:07:00

PB

152

Louise Cousins

1:07:19

155

Neil Mustoe

1:07:20

156

Marc Benson

1:07:20

157

Peter Brunning

1:09:13

162

Cheryl Claydon

1:10:48

167

Charlotte Stanley

1:13:16

169

Stacey Marshall

1:20:53

174

Fiona Chapman

1:23:21

175

Samantha Scroggie

1:24:02

176

Helen Parnell

1:24:26

177

Tracy North

1:25:50

180

Zoe Chapman

1:28:06

181

Kim Gregory

1:28:09

182

24-Jun

BURY FRIDAY 5 Trevor BUNCH

30:13

19

2ND MV40
Craig SISSON

30:40

PB

21

Westley WALKER

31:59

37

Lee BROWN

33:39

PB

63

Ian ELDEN

33:54

69

Michael BANNER

35:38

PB

107

Simon WALLIS

35:59

PB

112

Lena WRIGHT

41:39

PB

226

Brigitte HEARD

42:53

251

Grace JUDGE

44:27

273

Joaquim MONTEIRO

44:43

277

Jordan BARFIELD

47:59

PB

313

Michelle GARDNER

48:48

PB

318

19-Jun

HUNTINGDON 10K Siobhan Dockerill

0:50:27

140

Theresa Jones

0:50:29

PB

141

19-Jun

HATFIELD FOREST 10K Westley Walker

00:40:47

9

joanne Rosenwold

01:01:33

296

Amanda Freemantle

01:06:30

372

Terry Braverman

01:08:53

400

karina hunt

01:13:07

PB

443

Stacey Marshall

01:21:43

497

Samantha Scroggie

01:23:21

507

19-Jun

SUTTON BEAST 10K Michael Gilbert

0:36:28

PB

2

2ND OVERALL
Sian-Marie Lucas

0:42:11

13

2ND FEMALE
Shirley Fowler

0:51:37

61

3RD FV50
Michelle Gardner

1:02:30

132

Clare Everitt

1:03:19

136

12-Jun

ST ALBANS HALF MARATHON Mel Chilton

3:01:38

2401

Cheryl Coxall

3:01:39

2402

12-Jun

EAST CAMBS HALF MARATHON Yusuf Firat

1:32:10

PB

12

Lee Brown

1:42:33

28

Cheryl Trundle

1:43:49

30

1ST FV60
Jamie Randall

1:47:07

36

Shirley Fowler

1:59:04

PB

61

Michelle Gardner

2:18:12

85

12-Jun

OLYMPIC PARK 10K Neil Mustoe

43m 57s

PB

62

10-Jun

STOWMARKET 5 Trevor Bunch

0:31:09

12

1ST MV40
Lee Brown

0:35:09

PB

61

Simon Wallis

0:37:29

PB

104

Lena Wright

0:44:35

222

Shirley Fowler

0:45:17

239

Michelle Gardner

0:49:29

286

Jordan Barfield

0:51:16

296

Terry Braverman

0:55:53

317

3-Jun

KIRTON 5 Trevor Bunch

0:30:14

21

3RD MV40
Ian Elden

0:45:21

300

30-May

HATFIELD 10K Yusuf Firat

0:40:22

PB

93

Andy Barber

0:42:56

143

Ian Elden

0:43:37

163

Kirsty Millard

0:44:32

PB

208

Andy Palmer

0:45:50

PB

262

Stuart Shepherd

0:48:17

PB

392

Kevin Millard

0:48:36

PB

395

Shirley Fowler

0:50:07

PB

468

Grace Judge

0:54:36

PB

700

Cherilyn Lane

0:55:02

720

Ruth Bayne

0:57:45

PB

843

Zoe Chapman

1:14:44

1197

29-May

EDINBURGH MARATHON Dan Knight

3:14:16

342

29-May

EDINBURGH HALF MARATHON Martin Lawrence

1:20:59

54

1ST MV50
Craig Sisson

1:26:00

PB

169

Graham Dixon

1:47:48

2058

Nicole Sisson

2:04:42

4876

Hayley Brodrick

2:07:57

5354

Dawn Dixon

2:14:00

6202

28-May

CLUMBER PARK HALF MARATHON Lauri Love

1:42:32

PB

54

Sirkka Love

1:57:27

PB

179

2ND FV60

27-May

FRAMLINGHAM 5 Trevor Bunch

29m 54s

18

Mary Ann Moseley

33m 39s

PB

60

3RD FEMALE
Charlotte Acheson

36m 52s

PB

116

Lee Brown

36m 53s

117

22-May

HIGH EASTER 10K Westley Walker

0:40:01

15

22-May

GERRARDS CROSS 5K Mary Ann Moseley

0:20:39

43

3RD FEMALE

22-May

WIMPOLE ESTATE 10K Marc Benson

0:49:46

96

Shirley Fowler

0:54:19

187

3RD FV50
Joanne Rosenwold

1:03:41

424

Terry Braverman

1:05:57

453

Amanda Freemantle

1:08:34

516

Karina Hunt

1:14:15

PB

585

Gemma Evans

1:14:58

593

15-May

BURY TO CLARE 18M Cheryl Trundle

02:36:45

14

3RD FEMALE
Charlotte Acheson

02:44:12

23

Andy Palmer

02:44:12

24

Michael Banner

02:49:49

33

Allison Austin

03:11:36

58

Shirley Fowler

03:14:12

68

Joanne Rosenwold

03:18:59

73

James Briggs

03:44:37

104

Michelle Gardner

03:44:37

105

Jane Miller

04:36:54

134

Sarah Miller

04:45:37

135

Annette Hall

04:57:38

148

15-May

GREAT BADDOW 10M MARTIN LAWRENCE

1:01:28

PB

13

2ND MV50
CRAIG SISSON

1:05:37

PB

34

DAN KNIGHT

1:08:49

PB

70

DAVID PERCY

1:15:45

167

GRAHAM DIXON

1:27:12

366

GRACE JUDGE

1:31:51

445

NICOLE SISSON

1:38:34

526

HAYLEY BRODRICK

1:38:35

527

CHERILYN LANE

1:38:49

532

LOUISA ZIOUI

1:40:30

550

DAWN DIXON

1:42:46

570

14-May

WATERBEACH 10K Paul Sherritt

0:50:43

PB

55

14-May

WATERBEACH 5K Tony Bacon

0:18:41

1

1ST OVERALL!

8-May

HALSTEAD MARATHON Westley Walker

3:56:24

73

Yusuf Firat

04:02:14

97

Jack Tappin

04:08:09

116

Kirsty Millard

04:13:02

131

3RD FEMALE U35
Michael Banner

04:19:14

152

Sarah Miller

04:45:43

250

Simon Wallis

04:50:13

272

Jamie Randall

04:59:58

315

5-May

NEWMARKET HEATH 6K Andrew Bell

19:08

2

2ND OVERALL
Craig Sisson

20:35

11

Martin Lawrence

20:41

12

1ST MV50
Graham Dixon

27:56

107

Jordan Barfield

33:16

170

Dawn Dixon

33:16

171

2-May

BRECKLAND 10K Trevor Bunch

38m 11s

8

1ST MV40
Yusuf Firat

42m 33s

PB

43

2ND MV50

2-May

ASHDON 10K Andrew Bell

00:38:40

3

3RD OVERALL!
Martin Lawrence

00:41:17

6

Craig Sisson

00:43:45

11

Bryan Rootes

00:44:17

13

Matthew Cowell

00:45:06

14

Michael Banner

00:47:00

28

Marc Benson

00:51:00

66

Stuart Shepherd

00:51:05

68

Glenn Fruish

00:52:00

74

Stephen Reyes

00:52:52

79

Paul Sherritt

00:54:51

92

Peter Brunning

00:57:25

115

Mr Mustoe

00:58:39

122

Anna Garner

00:58:39

PB

123

Brigitte Heard

00:59:26

129

Robert Wigmore

01:05:11

164

Nicola Edmead

01:12:52

186

2-May

ASHDON 3K Juliet Bigley

0:14:12

31

Edward Moseley

0:26:13

85

2-May

MILTON KEYNES MARATHON Jack Tappin

3:56:07

650

2-May

MILTON KEYNES HALF MARATHON Andy Barber

1:38:46

120

Mike Freed

1:50:03

448

Hayley Brodick

2:10:53

1267

1-May

MILTON KEYNES ROCKET 5K Hayley Brodick

25m 41s

431

1-May

KINGS LYNN 10K Ruth Bayne

0:58:01

PB

1338

Clare Everitt

0:58:04

PB

1376

24-Apr

LONDON MARATHON Trundle, Cheryl

03:30:23

PB

6636

3RD FV60-64!
Dockerill, Siobhan

03:32:02

6959

Cromarty, Kym

03:53:15

11981

westrope, roger

03:53:18

PB

11995

Couldry, Alison

04:00:04

14319

Bailey, Mark

04:15:34

18171

bushell, meghan

04:30:39

PB

22175

Judge, Grace

04:42:13

PB

24977

Palmer, Richard

04:43:55

25370

Barfield, Jordan

04:54:20

27825

nevin, joan

05:04:24

PB

29924

24-Apr

SOUTHAMPTON HALF MARATHON Dan Knight

1:29:19

PB

130

17-Apr

BUNGAY MARATHON Jack Tappin

3:43:13

62

17-Apr

BUNGAY HALF MARATHON Martin Lawrence

1:26:38

20

2ND MV50
Yusuf Firat

1:34:36

PB

54

3RD MV50
Mark White

1:35:08

58

Mary Ann Moseley

1:35:13

59

3RD FEMALE
Michael Banner

1:42:20

100

Jamie Randall

1:42:22

103

Charlotte Acheson

1:44:25

125

Neil Mustoe

1:44:33

PB

127

John Nevin

1:49:48

167

17-Apr

BRAINTREE 5 Andrew Bell

28m 3s

PB

5

17-Apr

ICKWORTH HOO-HAH 10K Marc Benson

00:51:56

88

Clare Everitt

01:08:40

412

Terry Braverman

01:20:24

555

karina hunt

01:21:10

574

Jordan Barfield

01:24:31

598

joanne Rosenwold

01:24:30

599

Gemma Evans

01:29:32

612

Nicola Edmead

01:32:22

625

17-Apr

BRIGHTON MARATHON Gareth Thomas

3:04:19

PB

163

Rachel Darvill

3:47:01

PB

442

David Percy

3:59:25

2633

Theresa Jones

4:07:44

PB

752

Stuart Shepherd

4:38:57

PB

4740

Amanda Freemantle

5:39:15

PB

3342

10-Apr

HAVERHILL 2.5K Stanley Martin

16:18

20

Andrew Martin

16:18

21

10-Apr

HAVERHILL 10K Dan Knight

00:41:47

9

2ND MALE UNDER 30
Lee Brown

00:42:24

PB

11

Marcus Macnamara

00:47:13

27

Neil Mustoe

00:47:21

28

Mike Freed

00:48:08

31

1ST MV60
Melanie Catten

00:50:02

37

1ST FEMALE UNDER30
Craig Alexander

00:52:30

47

Gareth Thomas

00:52:54

50

Karen Martin

00:53:17

53

Paul Sheritt

00:54:23

59

Ana Garcia Almendros

00:59:30

82

Ruth Bayne

01:01:05

91

Robert Wigmore

01:01:55

95

Terry Braverman

01:03:42

100

Tracy North

01:08:18

110

Gemma Evans

01:09:33

PB

112

Helen Parnell

01:12:34

121

Zoe Chapman

01:18:00

133

Stacey Marshall

01:19:23

PB

138

Emma Boulton

01:29:14

141

Kirsti Robinson

01:29:14

142

10-Apr

HAVERHILL HALF-MARATHON Daniel Heath

1:32:30

5

1ST MALE UNDER 30
Yusuf Firat

1:34:41

PB

8

1ST MV50
Andy Barber

1:40:19

17

Simon Wallis

1:41:07

19

Kirsty Millard

1:45:10

30

1ST FEMALE 30-39
Alison Couldry

1:49:16

41

3RD FEMALE 30-39
Vicki Quelch

1:49:43

42

Daniel Quelch

1:49:47

43

Marc Benson

1:50:31

48

John Nevin

1:53:22

56

1ST MV60
Louise Cousins

2:08:53

PB

94

Michael Banner

2:08:54

95

Fran Williams

2:19:15

113

3RD FV50
Teresa Franklin

2:22:29

117

Phil Jarvis

2:22:32

118

Dave Greenham

2:24:18

121

Sandra Hiscox

2:26:43

123

Karina Hunt

2:48:13

137

10-Apr

HAVERHILL MARATHON Dave Edwards

3:44:59

9

2ND MV50
Trudi Morrish

3:56:53

15

1ST FEMALE!
Shirley Fowler

4:35:15

29

3RD FV50
Michelle Gardner

5:08:56

44

10-Apr

CAMBOURNE 10K Darren Cornell

00:57:12

491

Nicholas Clay

00:59:27

554

Sil Clay

00:59:28

555

Karen Grant

01:05:29

723

3-Apr

WIMBISH 10K Neil Mustoe

46:21

PB

14

Bill Banner

46:21

15

Clare Everitt

59:30

PB

33

3-Apr

LOWESTOFT PROMENADE DASH 5 Cheryl Claydon

49m 55s

PB

77

3-Apr

PARIS MARATHON Peter Brunning

4:22:01

PB

22285

3-Apr

OAKLEY 20M Dan Knight

2:29:33

89

Yusuf Firat

2:40:07

178

Siobhan Dockerill

2:40:43

181

Cheryl Trundle

2:47:09

253

Westley Walker

2:48:08

256

Simon Wallis

2:54:00

323

Meghan Bushell

3:20:16

555

Graham Dixon

3:20:19

558

Lena Wright

3:26:03

612

Grace Judge

3:28:39

638

Jordan Barfield

3:32:53

664

Horace Shuriah

3:33:43

671

25-Mar

SUDBURY 5M Mark White

33m 26s

37

Yusuf Firat

34m 12s

PB

45

Jamie Randall

36m 24s

77

Karen Martin

39m 52s

131

Sil Clay

43m 40s

187

20-Mar

STOWMARKET HALF MARATHON Martin Lawrence

1:22:20

12

1ST MV50
Gareth Thomas

1:24:47

PB

16

Dan Knight

1:29:31

PB

35

Siobhan Dockerill

1:34:46

60

3RD FEMALE
Yusuf Firat

1:35:31

PB

64

Mark White

1:35:31

65

Mary Ann Moseley

1:36:47

72

1ST FV45
Lee Brown

1:37:31

PB

74

Jack Tappin

1:37:57

80

Jamie Randall

1:40:43

101

Michael Banner

1:41:06

103

Graham Dixon

1:41:20

105

Cheryl Trundle

1:44:12

131

1ST FV60
Charlotte Acheson

1:45:00

140

Marc Benson

1:49:55

PB

176

Neil Mustoe

1:49:55

PB

177

John Nevin

1:50:06

178

Stephen Reyes

1:50:11

180

Kym Cromarty

1:53:04

200

Peter Brunning

1:54:41

217

Steve Halls

2:09:21

315

20-Mar

STAFFORD HALF MARATHON Andrew Bell

75:41

PB

5

13-Mar

THE GRIZZLY (20M APPROX) Theresa Jones

04:20:11

972

Allison Austin

04:20:12

973

Peter Brunning

04:38:50

1150

Shirley Fowler

04:42:33

1181

Joanne Rosenwold

04:48:39

1216

Nicole Sisson

04:54:21

1246

Janet Symonds

04:54:20

1247

Hayley Wilson

04:54:21

1248

James Briggs

05:01:46

1275

Helen Spooner

05:01:43

1276

David Greenham

05:23:34

1348

13-Mar

SILVERSTONE HALF MARATHON Michael Gilbert

1:19:42

PB

21

Craig Sisson

1:31:58

349

Lee Brown

1:38:06

PB

708

Siobhan Dockerill

1:38:06

710

Graham Dixon

1:41:54

1006

13-Mar

COLCHESTER HALF MARATHON Ian Elden

1:32:14

142

Andy Barber

1:38:52

288

Jack Tappin

1:39:29

343

Simon Wallis

1:40:50

PB

390

Michael Banner

1:46:04

598

Kirsty Millard

1:46:08

601

Karina Hunt

2:33:39

2243

6-Mar

BURY CROSS-COUNTRY Andrew Bell

34.53

5

Michael Gilbert

37.40

25

Martin Lawrence

37.54

28

Craig Sisson

38.11

32

Sian-Marie Lucas

40.05

56

Andy Barber

43.08

92

Ian Elden

43.14

94

Lauri Love

43.34

98

Bill Banner

45.11

116

Tony Bacon

45.11

117

Graham Dixon

45.23

119

John Nevin

48.29

154

2ND MV65
Sirkka Love

50.56

180

2ND FV60
Teresa Franklin

52.18

191

James Hymas

53.53

200

Hayley Wilson

56.12

213

Phil Jarvis

57.32

220

Helen Spooner

57.33

221

Dawn Dixon

58.39

227

Dave Greenham

58.56

228

Clare Everitt

60.06

231

Ivan Layzell

61.48

238

Gemma Evans

69.11

250

Karina Hunt

70.17

252

6-Mar

BURY CROSS-COUNTRY JUNIOR Juliet Bigley

21:49

76

6-Mar

MILTON KEYNES 20M Gareth Thomas

2:23:44

PB

101

Siobhan Dockerill

2:34:10

PB

190

28-Feb

BRIGHTON HALF MARATHON Louisa Zioui

2:03:33

PB

4804

28-Feb

TARPLEY 20 Yusuf Firat

2:39:07

PB

93

Cheryl Trundle

2:46:34

PB

121

1ST FV60
Rachel Darvill

2:49:57

136

Alison Couldry

2:54:56

163

Kym Cromarty

2:57:36

PB

173

Roger Westrope

3:08:05

205

Shirley Fowler

3:13:02

220

Steve Halls

3:19:58

248

28-Feb

TARPLEY 10 Jamie Randall

78:12

77

Kirsty Millard

78:21

79

Karen Grant

96:05

PB

196

Sil Clay

98:23

216

Wendy Aldhouse

1:40:08

224

Carol Le Roy

1:43:02

244

28-Feb

CAMBRIDGE HALF MARATHON Andrew Bell

1:17:54

PB

36

Gareth Thomas

1:26:04

PB

198

Sian-Marie Lucas

1:28:19

PB

295

Martin Lawrence

1:28:34

302

Craig Sisson

1:28:35

PB

303

Paul Game

1:30:28

407

Mark White

1:31:30

449

Mary Ann Moseley

1:34:00

PB

581

Mathew Cowell

1:34:44

PB

603

Daniel Knight

1:35:35

677

Andy Barber

1:36:09

693

Michael Banner

1:36:08

PB

721

Lee Brown

1:38:26

PB

863

Siobhan Dockerill

1:38:28

866

Graham Dixon.

1:38:29

PB

867

Jack Tappin

1:41:31

1169

Simon Wallis

1:41:13

PB

1188

Charlotte Acheson

1:44:16

PB

1552

Darren Woodley

1:43:57

1606

Andy Palmer

1:45:31

PB

1636

John Nevin

1:47:07

1736

Sarah Miller

1:50:30

1907

Neil Mustoe

1:52:54

2221

Marc Benson

1:52:54

2222

Peter Brunning

1:53:10

2364

James Briggs

1:56:02

PB

2715

Teresa Franklin

1:56:14

PB

2769

Jill Bunch

2:00:59

3279

Neil Darracott

2:02:20

3344

Karen Martin

2:02:35

3371

Helen Spooner

2:04:23

PB

3503

James Hymas

2:03:11

3563

Vilma Kankkunen

2:05:08

3575

Deborah Slater

2:05:40

PB

3584

Darren Cornell

2:07:43

3692

Grace Judge

2:08:00

3763

Cherilyn Lane

2:08:03

3769

Joanne Rosenwold

2:09:28

3811

Michelle Gardner

2:09:13

PB

3913

Dawn Dixon

2:09:58

PB

3939

David Bray

2:11:22

3941

Lisa Mayers

2:08:45

4007

Louise Cousins

2:13:15

4315

Anna Garner

2:13:19

4319

Charlotte Stanley

2:14:27

4337

Phil Jarvis

2:18:27

4512

Sandra Hiscox

2:18:37

4519

Paul Sherritt

2:23:49

4708

Joan Nevin

2:22:16

4715

Simon Pagram

2:24:19

PB

4738

Jordan Barfield

2:24:25

4743

Terry Braverman

2:23:40

4773

Amanda Freemantle

2:28:58

4945

Clare Skinner

2:40:17

5145

Mel Chilton

2:55:14

5267

Cheryl Coxall

2:55:15

5268

Fiona Chapman

2:56:16

5270

21-Feb

BUNGAY CROSS-COUNTRY Mat Bigley

42.34

4

2ND MV40
Craig Sisson

49.47

45

Ian Elden

52.16

69

Sian-Marie Lucas

53.23

85

Siobhan Dockerill

54.38

98

Bill Banner

57.42

115

Tony Bacon

57.42

116

Graham Dixon

58.59

126

John Nevin

64.33

165

Sirkka Love

68.00

189

2ND FV60
Theresa Jones

70.12

196

Dave Greenham

78.56

215

7-Feb

THORPE FOREST 10K Carol Le Roy

1:00:39

13

3rd lady

7-Feb

GREAT BENTLEY HALF MARATHON Craig Sisson

1:32:36

PB

123

Ian Eldon

1:37:04

179

Steve Halls

2:02:53

534

31-Jan

LONDON WINTER RUN 10K James Hymas

51:59

2611

Karen Grant

57:01

PB

5024

Carol Bliss

57:02

5033

Michelle Gardner

1:05:34

8861

Shirley Fowler

1:05:34

8864

Michael Banner

1:05:36

8865

Jordan Barfield

1:05:34

8866

Joanne Rosenwold

1:05:36

8868

31-Jan

VICTORIA PARK HALF MARATHON Lee Brown

01:39:02

PB

96

17-Jan

STOWMARKET CROSS-COUNTRY Mat Bigley

32.13

4

1ST MV40
Michael Gilbert

34.03

14

Gareth Thomas

35.46

26

Craig Sisson

37.03

43

Liam Jamieson

38.00

58

Chris Gilbert

38.37

66

Sian-Marie Lucas

40.13

93

Siobhan Dockerill

41.13

116

Lauri Love

41.26

118

Graham Dixon

41.46

130

Bill Banner

43.37

160

Neil Mustoe

44.39

175

Stephen Elton

46.25

208

Cat Elton

47.08

215

Marc Benson

47.33

221

John Nevin

47.52

225

2ND MV65
John Hazard

49.29

248

James Hymas

52.59

287

Carol Le Roy

53.55

295

Sirkka Love

54.10

300

2ND FV60
Theresa Jones

54.28

306

Jennifer O’Callaghan

55.18

313

Dave Greenham

58.31

333

17-Jan

STOWMARKET CROSS-COUNTRY JUNIOR RACE Juliet Bigley

17.25

78

10-Jan

FOWLMEAD CHALLENGE 17.59MILES Ian Elden

2.46.20

Use the form below if you know of any amendments that should be made, or of any new results.